Aktualnie czytasz
Lekcje online

Lekcje online

Od 12 do 25 marca wszystkie żłobki, przedszkola szkoły i uczelnie są zamknięte, ale pamiętajcie to nie są ferie ani wakacje. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego pamiętajcie, że odwołanie lekcji, ćwiczeń czy wykładów nie oznacza, że możecie w tym czasie spotykać się ze znajomymi i nadrabiać towarzyskie zaległości!

Organ prowadzący zalecił dyrektorom, aby wykorzystując rekomendację MEN-u, przygotowali się do organizacji samodzielnej pracy uczniów w domu. W związku z tym nauczyciele pruszkowskich szkół przygotowali dla Was materiały do nauki, które znajdziecie za platformach WSIP-net oraz w elektronicznych dziennikach Librus. Wielu nauczycieli przesyła zadania, ćwiczenia oraz karty pracy drogą mailową. Pamiętajcie, że macie również dostęp do e-podręczników, które ułatwią Wam powtarzanie, doskonalenie i utrwalenie dotychczas realizowanego materiału.

Pod adresem www.gov.pl/zdalnelekcje Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami, a Centralna Komisja Edukacji udostępniłao ósmoklasistów i maturzystów specjalne pakiety zadań powtórzeniowych.

„Naszą intencją jest to, aby uruchomiona strona była nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale także wsparciem w ich pracy. Stąd m.in. koncepcja +planu lekcji+ z propozycjami treści na każdy dzień. To jedynie podpowiedź. Zostawiamy nauczycielom pełną dowolność w wyborze oraz wykorzystaniu opublikowanych lekcji i tematów” – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na stronie „zdalne lekcje” nauczyciele nauczania początkowego znajdą materiały, dzięki którym wspólnie ze swoimi uczniami powitają wiosnę. Uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej na języku polskim mogą powtórzyć m.in. zasady pisowni „nie” z różnymi częściami mowy, na matematyce nauczą się opisywać część całości za pomocą ułamka, a na technice poznają pojęcia związane z ruchem drogowym oraz nauczą się rozróżniać obiekty związane z ruchem drogowym.

Szóstoklasiści np. na muzyce będą mieli szansę poznać różne współczesne style muzyczne. Z kolei nauczyciele języka angielskiego będą mogli np. z ósmoklasistami powtórzyć z nimi czas Past Simple i popracować nad wzbogaceniem słownictwa. Poza językiem angielskim, na stronie znajdują się także podpowiedzi do wykorzystania na lekcjach niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego.

Materiały dostępne na platformie są: bezpłatne, zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych, udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd., dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon), dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

Wykorzystajcie ten czas na nadrobienie zaległości, przeczytanie lektur i uzupełnienie zeszytów, a ze znajomymi spotkajcie się on-line!

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content