Aktualnie czytasz
Podpisanie porozumienia z PGNiG

Podpisanie porozumienia z PGNiG

Prezydent Miasta Pruszkowa podpisał z PGNiG Obrót Detaliczny porozumienie o współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego na terenie miasta Pruszkowa.
Współpraca realizowana będzie poprzez podejmowanie działań informacyjnych i edukacyjnych, zachęcających mieszkańców miasta oraz przedsiębiorców do zastępowania pieców opalanych paliwem stałym na korzyść bardziej efektywnych energetycznie i przyjaznych dla środowiska źródeł ciepła zasilanych paliwem gazowym.

Na mocy niniejszego porozumienia w budynku Urzędu Miasta Pruszkowa uruchomiony zostanie punkt informacyjny, w którym pracownik PGNiG będzie udzielał merytorycznego wsparcia w zakresie projektowania i realizacji inwestycji polegających na zastępowaniu palenisk opalanych paliwem stałym na piece zasilane paliwem gazowym. Poza oferowaną fachową pomocą w zakresie prowadzenia procedury podłączenia budynku do sieci gazowej, mieszkańcy będą mogli składać wnioski o przyłączenie do sieci bezpośrednio w Urzędzie Miasta.

Jednocześnie przypominamy, że w Wydziale Ochrony Środowiska działa punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, gdzie można uzyskać potrzebne informacje oraz złożyć wniosek, który następnie skierujemy do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W ramach działań podejmowanych w zakresie poprawy jakości powietrza atmosferycznego Miasto Pruszków rokrocznie uruchamia dotacje celowe dla mieszkańców na modernizację systemów ogrzewania, ograniczającą emisję zanieczyszczeń w budynkach na terenie miasta. Tegoroczny nabór rozpoczął się 3 lutego i będzie trwał do końca miesiąca.

Program dotacji realizowany jest przez Miasto od 2017 roku, dotychczas łącznie udzielono 246 dotacji na kwotę ok 1,4 mln zł.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content