Aktualnie czytasz
Walentynkowy turniej badmintona o puchar Prezydenta Miasta Pruszkowa

Walentynkowy turniej badmintona o puchar Prezydenta Miasta Pruszkowa

Prezydent Miasta Pruszkowa zaprasza wszystkich  mieszkańców do wzięcia udziału w Walentynkowym turnieju badmintona, który odbędzie się 14 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie przy ul. Jasnej 2.

Zgłoszenia prosimy przesyłać  na adres: zapisywis@miasto.pruszkow.pl do 12 lutego do godziny 16.00.
Dla zawodników przewidziane są nagrody. (Wszystkie pary biorące udział w turnieju otrzymają pamiątkowe dyplomy).

Zwycięska para otrzyma voucher do restauracji na romantyczną kolację. Para, która zajmie 2 miejsce otrzyma voucher do kina na romantyczny seans. Natomiast para zajmująca 3 miejsce, otrzyma przewodnik turystyczny z dedykacją Pana Prezydenta o romantycznym Paryżu.

ZASADY TURNIEJU deblowego „DLA ZAKOCHANYCH” (turniej przeznaczony jest dla amatorów)

1. W turnieju mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat lub też młodsze (wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów).
2. Każdy zespół składa się z dwóch osób.
3. Turniej oparty będzie na prostych zasadach, nieco odbiegających od tych uznawanych podczas turniejów badmintonowych.
4. Do gry wykorzystane będzie boisko do mini piłki siatkowej (siatka będzie zawieszona na wysokość 1,55m) , na którym wyznaczone będą pola serwisowe.
5. Mecz odbywa się do dwóch wygranych setów. Strona , która pierwsza zdobywa 21 punktów wygrywa set. Przy stanie 20:20 rozgrywany jest decydujący punkt .Przy stanie 1:1 w setach rozgrywany  jest decydujący set- tie-break (do 15 punktów, przy stanie 14:14 rozgrywamy decydujący punkt).
6. Strona wygrywająca wymianę dodaje punkt do swojego wyniku. Strona wygrywa wymianę, gdy strona przeciwna popełnia błąd albo lotka przestaje być w grze, dotykając podłoża w boisku strony przeciwnej.
7. Rozpoczęcie seta odbywa się z prawego pola serwisowego. Tylko zawodnik odbierający powinien odebrać serw. Jeżeli lotka dotknie lub zostanie uderzona przez partnera to strona serwująca zdobywa punkt.
9. Po odebraniu serwu, lotka jest odbijana naprzemiennie przez strony, przez któregokolwiek z partnerów.

Punktacja a serwowanie.
1. Jeżeli strona odbierająca popełni błąd lub lotka przestanie być w grze z powodu dotknięcia powierzchni boiska strony odbierającej, strona serwująca zdobywa punkt i serwujący serwuje ponownie, z przeciwnego pola serwisowego.
2. Jeżeli strona serwująca popełni błąd lub lotka przestanie być w grze z powodu dotknięcia powierzchni boiska strony serwującej, para traci prawo do serwisu, a punkt zdobywa para przeciwna. Serw wykonuje druga para z pola prawego (gdy ma 0 lub liczbę parzystą punktów) lub lewego (gdy ma nieparzystą liczbę punktów). Żaden zawodnik nie może serwować poza kolejnością lub odbierać dwa następujące po sobie serwy w tym samym secie.
3. Serwis wykonujemy od dołu, tj główka rakiety musi być ustawiona poniżej wysokości trzonka rakiety. Serwis prawidłowy odbywa się ze strony parzystej na parzystą lub odwrotnie w tzw. pole serwisowe.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content