Aktualnie czytasz
21 marca startujemy z oficjalnym treningiem do Rowerowej Stolicy Polski

21 marca startujemy z oficjalnym treningiem do Rowerowej Stolicy Polski

Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją!

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza do drugiej edycji ogólnopolskiej rowerowej zabawy. Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.

Trening miast to tylko rozgrzewka.

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil i wybrać rywalizację, do której chce się dołączyć. Trening jest tylko rozgrzewką przed główną rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, który odbywać się będzie w od 1 do 30 czerwca br.

  • Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  • Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023.
  • Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto Pruszków.
  • W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Dla przypomnienia w ubiegłorocznym Treningu ostatecznie wzięły udział 53 miasta, prawie  15 tysięcy rowerzystów, którzy pokonali 2,3 miliona kilometrów. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy treningów.

 

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content