Aktualnie czytasz
Światowy Dzień NGO

Światowy Dzień NGO

Dzień 27 lutego obchodzony jest corocznie jako Światowy Dzień NGO (Organizacji Pozarządowych) , uznany w 89 krajach, na sześciu kontynentach. Po raz pierwszy dzień ten obchodzono w 2014 roku w Helsinkach – stolicy Finlandii.

Światowy Dzień NGO ma na celu zainspirowanie ludzi do aktywniejszego zaangażowania się w organizacje pozarządowe i zachęcanie do większej symbiozy między organizacjami pozarządowymi oraz sektorem publicznym i prywatnym. Uniwersalną koncepcją Światowego Dnia NGO jest świętowanie, upamiętnienie i współpraca różnych organizacji pozarządowych na całym świecie oraz osób stojących za nimi.

Święto organizacji pozarządowych to również doskonała okazja, by podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się do działania w różnych sferach życia na rzecz rozwoju miasta i jego mieszkańców.

Z tej okazji życzymy wszystkim członkom NGO wielu ciekawych inspiracji, siły oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Jednocześnie dziękujemy za wszelki trud związany z działaniami na rzecz rozwoju pruszkowskiego społeczeństwa i polepszenia ich życia w różnych sferach.  

Warto wspomnieć, że informacje na temat pruszkowskich organizacji pozarządowych znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Pruszkowie, w zakładce organizacje pozarządowe.

© 2019 Urząd Miasta Pruszkowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.   Polityka Prywatności 
                                                              Deklaracja dostępności

 

Przewiń do góry
Skip to content