Prezydent spotkał się
z Kombatantami

Wtorek, 13 Lutego 2018, 10:11

Prezydent Pruszkowa, Jan Starzyński spotkał się z przedstawicielami Związków Kombatanckich działających w Pruszkowie. Spotkania te stały się już tradycją. W piątek 9 lutego w miłej i serdecznej atmosferze omówiono zagadnienia współpracy przy organizacji uroczystości patriotycznych w bieżącym roku, ze szczególnym uwzględnieniem obchodów w Pruszkowie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wstępnie omówiono również uroczystość upamiętniającą rocznicę utworzenia obozu przejściowego - Dulag 121, którą w tym roku zaplanowano na 21 września.

Wiodącym tematem spotkania było przedstawienie przez Kombatantów opinii, co do planów remontu pomnika pamięci Żołnierzy 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej walczących w obronie Ojczyzny na przedpolach Pruszkowa 12 września 1939 roku zbudowanego w latach 1969/70. Więcej

Prezydent podziękował Kombatantom za zaangażowanie, wkład pracy i pełne poświęcenia uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach upamiętniających ważne historyczne daty walki naszego narodu o niepodległość.

Biuro Promocji i Kultury Miasta,
t: 22 - 735 87 42