Konferencja ws. komunikacji zastępczej

Wtorek, 12 Września 2017, 17:28

W poniedziałek 11 września, jako podsumowanie pierwszego tygodnia funkcjonowania komunikacji zastępczej na czas remontu podmiejskiej linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki - Warszawa, odbyła się konferencja prasowa.

Na konferencję zwołaną przez Prezydenta Pruszkowa przybyli przedstawiciele firm, które  organizują komunikację zastępczą oraz firm realizujących inwestycje prowadzone na terenie miasta, mających wpływ na przebieg tej komunikacji:Zarządu Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich, PKP Polskie Linie Kolejowe, Europa Express, PKS Grodzisk Mazowiecki, firmy Strabag.  W spotkaniu udział wzięły również władze samorządowe Pruszkowa oraz powiatu.

Jak wynika z uzyskanych podczas spotkania informacji, poza problemami z punktualnością wynikającymi z prowadzonych inwestycji i spowodowanych zwiększonym natężeniem ruchu, komunikacja autobusowa spełnia swoje zadanie. Pasażerowie podróżują w komfortowych warunkach, a wciąż monitorowany rozkład jazdy ulegać będzie modyfikacji. Jak zapewnił Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa, Miasto Pruszków na bieżąco przyjmuje wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania komunikacji zastępczej i przekazuje przewoźnikom. Rozkłady jazdy autobusów komunikacji miejskiej również podlegają stałej modyfikacji pod kątem wygody mieszkańców.

Trwa remont „wąskiego gardła” pruszkowskiego odcinka Al. Jerozolimskich. Przedstawiciel firmy Strabag - wykonawcy modernizacji drogi wojewódzkiej 719 zapewnił, że w połowie października do dyspozycji kierowców zostaną oddane po dwa pasy ruchu w każdą stronę na całym remontowanym odcinku.

Warto przypomnieć, że trwają roboty drogowe na ul. Warsztatowej i ul. Broniewskiego w Pruszkowie, które realizuje powiat pruszkowski. Efektem będzie nowa infrastruktura i możliwości transportowe. Planowany jest kolejny autobus zastępczy łączący północną część Pruszkowa z Warszawą.

Podsumowujący konferencję prezydent Jan Starzyński zwrócił się z pilnym apelem do ekip wykonawczych o wytężenie wysiłków.

Szczegółowe informacje:
Wydział Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej
Urząd Miasta Pruszkowa
t.: 22 735 88 35