Drukuj E-mail
NIEZWYKŁE WYDARZENIE NIEZWYKŁE WYDARZENIE
11.10.2011 16:00
Pruszkowska Książnica, Spółdzielczy Dom Kultury i Agencja Warsztat Antoniego
zapraszają na kolejny koncert w ramach projektu Kultura Bez Barier.
23 października o godzinie 19.00, w sali koncertowej Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Hubala 5 zagrają kolejno: Grażyna Łapińska, Katarzyna i Zygmunt Waraksa oraz Andrzej Garczarek. Koncert poprowadzi Antoni Muracki. WSTĘP WOLNY - ZAPRASZAMY!!!!!

Grażyna Łapińska
piosenkarka, muzyk, animatorka kultury.
Grażyna Łapińska zadebiutowała w 1990 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. W tym samym roku śpiewała na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewamy poezję". W 1993 roku Jej recital na Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych "W Okolicę Stwórcy" w Poznaniu został zarejestrowany przez TVP. Wystąpiła również w 1994 roku w ramach cyklicznych koncertów w Radiu Białystok. Wielokrotnie brała udział w programach telewizyjnych: "Kawa czy herbata", "Przyjaciele", "Integracja", "Ziarno", "Raj". Nagrywała audycje dla Polskiego Radia w Warszawie, Radia Białystok, Radia dla Ciebie, Radia Koszalin. Była gościem w programach Marka Gaszyńskiego i Marka Niedźwieckiego. Brała udział w koncertach m.in. z Edytą Geppert, Haliną Kunicką, Alicją Majewską, Wojciechem Młynarskim, Grzegorzem Turnauem. Zauroczony klimatem śpiewanych przez nią piosenek Piotr Skrzynecki zaprosił ją do "Piwnicy pod Baranami", gdzie została gorąco przyjęta przez publiczność. W grudniu 1994 roku w warszawskim Klubie Literackim "Ballada" odbył się, z okazji wydania kasety pt. "Taniec na żyletce", koncert promocyjny prowadzony przez Kubę Strzyczkowskiego z Radiowej Trójki. W następnym roku została zaproszona na koncert do Werony we Włoszech z okazji targów "Abil-Expo". Jako jedyna z Europy środkowo-wschodniej reprezentowała Polskę w 1999 roku na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych "Art. & Soul" w Los Angeles w USA. W 2001 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Grażynę Łapińską odznaką "Zasłużonego Działacza Kultury". Jesienią 2002 roku artystka została zaproszona do udziału w warszawskim koncercie poświęconym Jonaszowi Kofcie. Podczas Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych w 2003 roku wystąpiła z recitalami w Wilnie i Druskiennikach na Litwie.
źródło: www.pniz.yoyo.pl

Katarzyna i Zygmunt Waraksa występowali z Teatrem Kriket, gdzie do spektaklu "Oskar i Ruth" Zygmunt Waraksa skomponował muzykę, Teatrem IOTA w widowiskach poetyckich i teatralnych Zbigniewa Waszkielewicza ("Dwoje ludzieńków", "Jestem", "Gry Medialne"). Na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach swoimi występami otwierali codzienne imprezy. Prezentowali swoją twórczość w Plenerach Wielkich Jezior Mazurskich. Występowali w wielu autorskich koncertach m.in. w Klubie Hades w Lublinie, w Teatrze Akademia w Warszawie, na Spotkaniach Literatury w Gołdapii i Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Na festiwalu Prowincja- Matecznik Słowa w Raciborzu swoim recitalem rozpoczynali święto literatury. Wielokrotnie uczestniczyli w Przystanku Olecko prowadząc warsztaty i występując na scenie. Brali udział w spotkaniach z cyklu "Kredens z duszą" prowadzonych przez Andrzeja Garczarka w Giżycku.
Katarzyna i Zygmunt Waraksa mieszkają w Grądzkich na obrzeżach Puszczy Boreckiej,na Mazurach, gdzie prowadzą Wiatrak Artystyczny. W ramach corocznych Wietrznych Spotkań z Poezją odbywają się tam spektakle teatralne, wśród których wyróżnić należy prapremiery sztuk "Oskar i Ruth" i "Noc Helvera" w reżyserii Ingmara Villqista w wykonaniu Teatru Kriket z Chorzowa, oraz koncerty piosenki poetyckiej Andrzeja Garczarka, Mirka Czyżykiewicza, Krzysztofa Daukszewicza, Roberta Kasprzyckiego, Jana Kondraka, Marka Gałązki, Adama Andryszczyka, Tomka Wachnowskiego, Jurka Stachury-Juniora, Grzegorza Tomczaka, Jerzego Dębiny, Antoniny Krzysztoń . Kasia i Zyga są autorami recitalu i płyty pt. "Leśmian".
Za całokształt działalności artystycznej w roku 2003 otrzymali nagrodę Pasjonata Przypisanych Północy.

ANDRZEJ GARCZAREK
Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70. był jednym z autorów i wykonawców legendarnego magazynu radiowego Zgryz Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali Oliwii. Zaśpiewał tam swój song pt. Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał. W 1989 r. na antenie radiowej Trójki emitowane były pierwsze odcinki z trwającego blisko dziesięć lat cyklu autorskiego: Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń. W 1994 r. otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty - za twórczość radiową. Przez wiele lat współpracował z wrocławskim teatrem Kalambur. Na początku lat 90. wg własnego projektu Kantor wymiany na ulicach kilku miast (Wrocław, Lublin, Warszawa) przeprowadził szereg akcji happeningowych. Jest autorem wielu znanych piosenek i ballad: Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej, Piosenka dla Piotrowskiego poety, Taksówkarz z Pittsburga, Raskolnikow. W swoim dorobku artystycznym ma także trzy książki: Ballady dla bliskich i dalekich, Spoko, spoko..., Andrzej Garczarek oraz płytę długogrającą analogową Płyta, kasetę magnetofonową Szabadabada, CD: Drelichowa i najnowsza - Kółeczko.

Informacje:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
tel.: 22/ 758 86 09

< Poprzedni   Następny >


Mikroporady
copyright© Biuro Promocji i Kultury Miasta | Wykonanie Andrzej Marczyk