Bezpłatna mammografia

21.11 Wtorek

21 listopada 2017 r. (wtorek)
miejsce: obok Parafii Św. Józefa, ul. Helenowska 3, Pruszków

Badania realizowane są w ramach umowy z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, u których występuje największe ryzyko zachorowania na raka piersi (w roku 2017 są to roczniki od 1948 do 1967), objętych ubezpieczeniem zdrowotnym, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z finansowanej przez NFZ mammografii.

Dla pewności i ochrony przed chorobą nowotworową kobiety co dwa lata zgodnie z zaleceniami wykonują badania mammograficzne. Co roku odnotowujemy około 17 tysięcy nowych zachorowań. Rak piersi wykryty we wczesnym stadium rozwoju to nowotwór, który dobrze rokuje na całkowite wyleczenie. 

Kontynuacja badań co 2 lata w mammobusie spowoduje, że specjalista radiolog porówna z poprzednimi obrazami zmiany w strukturze piersi i postawi prawidłową diagnozę. Nasze wyniki są zawsze dostarczane w terminie, a kobiety na dalszą diagnostykę są indywidualnie umawiane i monitorowane przez naszego opiekuna.

W załączniku przesyłam plakat w wersji elektronicznej z prośbą, przede wszystkim do Urzędu Miejskiego o zamieszczenie na stronie internetowej. Jeśli posiadacie Państwo System SMS-owego powiadamiania mieszkańców o ważnych wydarzeniach, będę bardzo wdzięczna za wykorzystanie również tej drogi do poinformowania mieszkanek Pruszkowa o bardzo przecież ważnych dla kobiet badaniach.

Z nadzieją na dalszą owocną współpracę pozostaję z poważaniem

Katarzyna Mrozowska
MEDICA BADANIA sp. z o.o.
95-060 Brzeziny, ul. Św.Anny 62
NIP 8331401116
REGON 366791950
MOBILE    500 060 509
E-MAIL mailto:zakupy@salvemedica.pl
Medica Badania Sp. z o.o. realizuje świadczenia zdrowotne

Wskazówki dojazdu