Powstało nowoczesne i funkcjonalne rondo

rondo Pruszków

W błyskawicznym tempie zostało zmodernizowane skrzyżowanie ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej. Prace zaplanowane pierwotnie na około półtora miesiąca zostały ukończone przed czasem. Tuż przed świętami wielkanocnymi – 19 kwietnia – powstało nowoczesne i funkcjonalne rondo. Zasługa to firmy wykonującej zlecenie, jej efektywności i dobrej organizacji robót. Jedno z najtrudniejszych dla kierowców, a zarazem bardzo eksploatowanych skrzyżowań Pruszkowa przeszło do historii. Rozpoczęta 1 kwietnia 2019 r. budowa przyniosła za sobą czasowe zmiany w kursowaniu autobusów miejskich i uciążliwe objazdy. Jednak rozmowy i dobre zaplanowanie inwestycji przyniosły oczekiwany efekt.

Inwestycja prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie została dofinansowana  kwotą 545 751,00 zł. z budżetu Miasta Pruszkowa, co stanowi 1/3 wartości całej budowy.