Bezpieczne Wakacje 2019

• Akcja edukacyjna związana z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.
Pruszków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie we współpracy z Urzędem Miasta Pruszkowa, Miejską Kryta Pływalnią „KAPRY”, Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie oraz Strażą Miejską w Pruszkowie przeprowadzi akcję edukacyjną związaną z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.

W ramach realizowanego przedsięwzięcia na terenie strzeżonego kąpieliska w Parku Kultury i Wypoczynku „Mazowsze” w Pruszkowie w środę 26 czerwca przy współudziale służb i władz samorządowych przedstawione zostaną zagadnienia akcji „Bezpieczne Wakacje 2019” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. W programie akcji znajdą się pokazy ratownictwa wodnego, zajęcia praktyczne z zakresie udzielania pierwszej pomocy, pokazy sprzętu ratowniczego oraz prelekcje o tematyce zasad zachowania bezpieczeństwa nad wodą.

Dla najmłodszych uczestników przeprowadzone zostaną konkurs plastyczny o tematyce bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Dodatkowe atrakcje przewidziano również dla dorosłych, którzy będą mogli spróbować swoich sił w konkursie na najdalszy rzut rzutką ratowniczą.

Akcja profilaktyczna na terenie Parku Kultury i Wypoczynku „Mazowsze” w Pruszkowie

Środa 26 czerwca 2019 w godz. 1100-1400

w ramach ogólnopolskich akcji prewencyjnych:

1. „Bezpieczne Wakacje 2019”

2. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W programie:

• pokazy ratownictwa wodnego,
  • zajęcia praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
  • prezentacja sprzętu ratowniczego,
  • prelekcje o tematyce zachowania bezpieczeństwa nad wodą.