Olimpiada międzypokoleniowa

• Inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta oraz Miejskiej Rady Seniorów.
Festiwal kolorów

Olimpiada międzypokoleniowa jest nową wspólną inicjatywą Młodzieżowej Rady Miasta oraz Miejskiej Rady Seniorów. Pierwsza jej edycja odbyła 29 czerwca 2019 roku przy okazji festiwalu kolorów, który miał miejsce na ul. Lipowej przy tzw. „oligocence”.

Olimpiada ma na celu zbudowanie pozytywnych więzi miedzy starszymi a młodszymi mieszkańcami Pruszkowa. Każdy członek Rad miała za zadanie przyprowadzić na olimpiadę swojego wnuczka lub wnuczkę  albo swojego dziadka lub babcię! Jeżeli z różnych przyczyn nie było takiej możliwości, pozwalaliśmy na „pożyczenie” członków rodziny! Zabawa podczas różnych konkurencji sportowych tj. skoki w workach, rzut woreczkami do celu, tor przeszkód czy przeciąganie liny była przede wszystkim…. kolorowa ale jednocześnie  gwarantowała dużo śmiechu wszystkim uczestnikom.