Mistrzostwa Polski Aktorów w pływaniu

• Rywalizować będą ze sobą aktorzy z całej Polski
pływanie

W najbliższą niedzielę 17 marca na Pływalni KAPRY odbędzie się 15. edycja Mistrzostw Polski Aktorów w pływaniu.

Rywalizować będą ze sobą aktorzy z całej Polski m.in. Michalina Sosna, Małgorzata Potocka, Agata Załęcka, Tatiana Sosna Sarno, Ewelina Ruckgaber, Agnieszka Mrozińska, Arkadiusz Janiczek, Hiroaki Murakami, Mateusz Banasiuk i inni. W sumie wystartuje ok. 40 aktorów. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: Związek Artystów Scen polskich, Prezydent Pruszkowa, Starosta Powiatu pruszkowskiego, Wójt Gminy Michałowice.

Aktorzy będą rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: do 30 lat, 31- 40, 41-50, 51+.

W stylach: stylami: żabka 25 m., żabka 50 m, kraul 25 m., kraul 50 – panie. Panowie natomiast będą mieli do pokonania dwa razy dłuższe dystanse – 50 i 100 m.

Style motylek 25 m., grzbiet 25 m. open, czyli: aby zostać Mistrzynią i Mistrzem Polski trzeba przepłynąć wszystkie dystanse we wszystkich stylach w jak najlepszym czasie. Czasy startów są sumowane.

Na zakończenie obędą sztafety: panie dystans 4 x 25 m. Panowie 4 x 50 m.

Jak to dobrze, że talent aktorski idzie w parze ze zdrowym stylem życia. Przy okazji Mistrzostw odbędzie się zbiórka pieniędzy na operację rocznej Lenki, której grozi amputacja nóżki.

Zapraszamy!