Pytania i odpowiedzi

27 marzec 2018
Witam, Panie Prezydencie, przeglądam w różnych miejscach informacje o naszym obszarze. Gdy tylko pojawia się informacja o tym, że będzie modernizowany nowy park to mam nadzieje, że chodzi o pruszków...a to niestety znowu Grodzisk Maz. Władze Grodziska widać że bardzo stawiają na to aby dobrze zorganizować mieszkańcom przestrzeń do wypoczynku w mieście. U nas to bardzo kuleje według mnie. Mimo, że Państwo na spotkaniach z mieszkańcami podkreślacie że mamy dużo pięknych terenów zielonych to nie wiele się w nich dzieje choć potencjał mają bardzo duży. W Parku Nowym jest stary plac zabaw dla dzieci. Aż się prosi aby go zmodernizować i zrobić tam coś dla starszych dzieci, które mają mało takich aktywności w mieście (tak jak to jest w parku kościuszki). One też lubią się bujać, wspinać, kręcić, wykonywać akrobacje na drążkach i jest im to potrzebne. Sprzęty Street Work Outu są dla nich za duże. Cały czas nic nie słychać o pracach wzdłuż Utraty. Nie ma ciekawych pomysłów na Park Potulickich. A może choćby kilka stołów kamiennych do gry w szachy czy piłkarzyki dla dzieci czy stołów piknikowych żeby można było zjeść tam śniadanie czy obiad pod chmurką. W Grodzisku jak również w miejscowościach sąsiednich jak Brwinów, Podkowa mają nowe pomysły dla mieszkańców - park linowy, park rekreacyjny dla cały rodzin. W okolicach wyględówka nie ma nawet boiska dla dzieci, żeby mogły pograć w piłkę. A teren jest. Czemu tereny przy Torze Kolarskim nie mogły by się zamienić w coś w rodzaju "zagłębia" sportowo-rekreacyjnego. To tak nie wykorzystany teren. Jaka to by była wizytówka dla miasta. Można by tam wybudować boisko do piłki nożnej i kosza, usypać górkę na sanki. Postawić plac zabaw dla starszych i młodszych dzieci. Na to wystarczą tereny przy parkingach. Dzieci z okolicy nie mają gdzie się podziać. Najbliższe boisko w SP nr 6 jest poza godzinami szkolnymi czy np. w weekendy zamknięte na cztery spusty. A dzieci które z niego wtedy korzystają przechodzą przez siatkę żeby się tam dostać. Tak nie powinno być. Aby społeczeństwo było zdrowe potrzebuje dużo ruchu. Już pewne kroki zostały poczynione w Pruszkowie żeby to się znieniało. Ale wciąż to tylko kropelka w morzu. Czy są jakieś plany żeby to zmienić szczególnie w okolicach o których pisałam. Bardzo proszę o odpowiedź. Jestem mieszkanką Wyględówka. Ten temat jest dla mnie bardzo ważny.

22 luty 2018
Szanowny Panie Prezydencie, ze względu na fakt, że mam małe dziecko, ostatnio bardzo dużo spaceruję po Pruszkowie i dużo obserwuję. W okresie jesienno-zimowym, ale nie tylko przeraża mnie ilość psich odchodów głównie na chodnikach oraz trawnikach. Ludzie po prostu nie sprzątają po psach. W Pruszkowie mieszka coraz więcej ludzi i pod tym względem jest coraz gorzej i będzie, bo to właśnie młodzi przeważnie nie sprzątają po psach(z moich obserwacji). Latem moje starsze dziecko bawiło się na placu zabaw w Parku Sokoła i jak wracaliśmy jego spodnie i plecy były całe w "psiej kupie". Nawet w takim miejscu trzeba uważać. Jak spacerujemy to nie pozwalam biegać dziecku po trawie, bo prawdopodobieństwo, że wdepnie w psie odchody wynosi prawie 100%. I wtedy moje dziecko pyta, a czemu nie mogę biegać po trawie? Wczoraj syn przebiegł przez kawałek trawnika i po ilości psich odchodów, które tam się znajdowały to cud, że w nic nie wdepnął. Moje dziecko w tym wypadku ma mniejsze prawa od psa(ja tak uważam). Czy Pruszków zamierza podjąć jakieś działania w celu poprawy tej sytuacji? Może straż miejska bardziej skupiła by się na tym problemie i zaczęła karać ludzi mandatami, bo inaczej nic z tego nie będzie. Pouczenia nic nie dają. Taki nasz Naród niestety. Codziennie widzę jak straż miejska wlepia mandaty za złe parkowanie, a według mnie o wiele gorszym przewinieniem jest nie posprzątanie po swoim zwierzęciu, tylko kierowcom wlepia się mandaty, a właścicieli psów tylko upomina. Gwarantuję, że gdyby człowiek dostał taki mandat to szybko by się nauczył sprzątać, bo dla Polaków zwykła kultura nie ma znaczenia.


Uwaga!  Zgodnie z rozporządzaniem Rady Ministrów z dn. 8 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków, rozpatrzone zostaną tylko maile zawierające dane nadawcy tj. imię, nazwisko oraz adres pocztowy.

Zadaj pytanie do Prezydenta, korzystając z formularza poniżej.

Security key