Pytania i odpowiedzi

11 maj 2018
Panie Prezydencie, z uwagi na to, że nikt w Wydziale Inwestycji nie odbiera telefonu, pozwolę sobie zadać pytanie i poruszyć problem tutaj. Od lutego trwają prace nad nawierzchnią ul. Brzezińskiego. Droga owszem powstaje, ale skutkiem dewastacji dużego terenu zieleni od końca Brzezińskiego w stronę autostrady. Kilka hektarów żyznej ziemi, na której rosła piękna roślinność, kilka drzewek itd. w kilka dni zamieniło się w krajobraz księżycowy. Kiedyś były tam bażanty, zające, sarny, a teraz smutny widok z górami piachu, zwalone drzewo, jednym słowem pustynia. Kilkaset wywrotek z piachem, pylącą się ziemią i inne nieużytki zostały tutaj zrzucone przez wykonawcę inwestycji. Czy urząd wydał na to zgodę? Mimo, że aktualnie ten odcinek Brzezińskiego jest skończony, to wywrotki nadal przywożą tu tony kiepskiej ziemi kurząc przy tym tak bardzo, że mamy pył wszędzie, jak po wybuchu wulkanu. Auta, okna, mieszkania, wszystko zapylone. Nawet prania nie możemy postawić na balkonie. A najciekawsze jest to, że od początku maja, wywrotki ziemię przywożą nie spod budowy tej drogi, tylko aż z Parzniewa. Osobiście to sprawdziłam i mam udokumentowane. Czy w urzędzie wydano zgodę na zniszczenie tego zielonego terenu i na utworzenie beztroskiego wysypiska dla inwestora? Jeżeli będzie Pan zainteresowany, to dysponuję zdjęciami jak tu było jeszcze rok temu, a jak jest dzisiaj, do jakich zmian i dewastacji prowadzi ludzka działalność. Zamiast szanować każdy kawałek zieleni, to niszczy się przyrodę. A druga sprawa to rozpędzone auta na powstałym odcinku drogi. Robi się to niebezpieczne i wnioskuję o utworzenie progu zwalniającego na końcu Brzezińskiego, przed pętlą łączącą ją z Jarzynową.

07 maj 2018
Dzień dobry, Szanowny Panie Prezydencie, zwracam się z uprzejmą prośbą o pilne podjęcie działań porządkowych na ulicy Królowej Jadwigi w Pruszkowie (na Gąsinie) poprzez np. ustawienie znaków drogowych - zakaz postoju lub zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy. Informuję, iż w przypadku nie podjęcie żadnych działań ze strony Pana istnieje duża obawa, iż na ulicy może dojść do tragedii. Od momentu oddania do użytku trzeciego bloku na ww. ulicy powstał totalny bałagan, samochody osobowe, dostawcze parkują, tam gdzie znajdą miejsce. Deweloperzy zapewnili tylko jedno miejsce parkingowe, natomiast większość mieszkańców bloków posiada więcej niż jedno auto. Ponadto na ulicy istnieją firmy (warsztaty) do których przyjeżdżają klienci. Posesje domów jednorodzinnych nie mają odpowiednich wjazdów / wyjazdów, a mieszkańcy tych domów parkują w bramach wjazdowych. Osoby, które pragną ominąć korek powstały na ulicy Promyka, a kończący się na wjeździe na Ronda, ,,skracają" sobie drogę poprzez wjazd z dużą prędkością na przedmiotową ulicę. Wymaga podkreślenia, że ulica Królowej Jadwigi, mieszcząca się bardzo blisko miasta nie została jak do tej pory wyremontowana, jak inne ulice Gąsina: nie posiada odpowiedniej nawierzchni (obecna jest stara, łatana), nie posiada chodników z kostki brukowej (jak np. następna ulica inżynierska) tylko z płyt. Drzewa są tak wysokie, iż gałęzie wplątują się w kable. W konsekwencji powstaje sytuacja, iż, wyniku dużego ruchu na ulicy oraz licznie zaparkowanych samochodów po obu stronach ulicy, ciężko jest wyjechać/wjechać do posesji, czy dojechać do posesji, ponieważ nie mogą przejechać obok siebie dwa samochody, z uwagi na zaparkowane auta po obu stronach ulicy.


Uwaga!  Zgodnie z rozporządzaniem Rady Ministrów z dn. 8 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków, rozpatrzone zostaną tylko maile zawierające dane nadawcy tj. imię, nazwisko oraz adres pocztowy.

Zadaj pytanie do Prezydenta, korzystając z formularza poniżej.

Security key