Pytania i odpowiedzi

16 grudzień 2017
Szanowny Panie Prezydencie, od 11.12.2017 zmieniono trasę linii ZW (Pruszków-Dwprzec Zachodni), pomijając przystanki na terenie Pruszkowa. W związku z trwającym remontem kolei, autobusy są bardzo mocno oblegane przez pasażerów (koleje były zdecydowanie bardziej "pojemne" aniżeli autobusy, nawet przy tak częstych kursach, jak obecnie, nie da się przewieźć tyle osób, ile jeździło wcześniej pociągami.) Linia ZW była świetna bo mieszkańcy Pruszkowa mieli możliwość "złapania się" na przejazd we w miarę komfortowych warunkach. Niestety teraz, mieszkańcy z głębiej położonego obszaru Żbikowa (od ul.Warsztatowej w kierunku kościoła NMP) są dosłownie zlekceważeni... Zarówno trasa autobusu ZP, jak i ZW przebiega z dala od nich. Linia L3, która kursuje (mówię tu o obszarze od Warsztatowej do ul. Ciechanowskiej), po dostarczeniu pasażerów do Piastowa (rondo Warszawska), aby udać się do Warszawy muszą walczyć o to, aby zmieścić się (!)np w 717! Autobus ZW też w godzinach, kiedy ludzie dojeżdżają od pracy (6.30-8) są "już obładowane". Szkoda, że linia została zmodyfikowana i powrócono do pierwotnej koncepcji trasy, gdyż "tymczasowa" która była dogodna dla mieszkań ców mieszkających no na ul. Ciechanowskiej, Długiej itd. była świetna... Niektórzy mieszkańcy mogą czuć się zlekceważeni. Komunikacja w końcu ma służyć mieszkańcom. Jeżeli nie ma możliwości aby całodziennie wprowadzić zmiany, to chociaż proszę o przeanalizowanie wprowadzenia kursu ZW, który jeździł by trasą "jak przebiegała linia tymczasowa" w godzinach, kiedy ludzie jeżdżą do pracy (Warszawa) oraz w godzinach powrotów. Bardzo dużo osób chciałoby aby przywrócić poprzedni rozkład. Aby nie wydłużać zbytnio czasu przejazdu do pętli, można by zrezygnować z kilku przystanków na terenie Ursusa (tam komunikacji pod dostatkiem... super połączenia! I w dodatku z taką częstotliwością, że nie ma żadnych powodów do narzekań) a dać coś mieszkańcom Pruszkowa. W końcu linia, wg informacji którą otrzymałam od ZTM Warszawa, była uzgadniana ze Starostwem Powiatowym Pruszkowa i UM Pruszków. A patrząc na trasę lini, wygląda jakby stworzona była dla mieszkańców Ursusa.... Patrząc niestety na Nasze Miasto i np na sąsiedni, mniejszy Piastów... Jesteśmy zacofani. Mieszkańcy Piastowa mają już od .... niepamiętnych czasów 2 dobre połączenia (716, 717), natomiast Pruszków... tylko małe podmiejskie autobusy, które funkcjonują w stosunku do Piastowa, bardzo krótko, od niedawna... Większe miasto, więcej mieszkańców, większe możliwości... a w efekcie kiepsko wygląda na tle komunikacji. Proszę o poważne podejście do tematu. Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie prośby mieszkańców (piszę nie tylko w swoim imieniu). PS: W końcu chodzi o zadowolenie mieszkańców... Takie małe udogodnienie, a bardzo ucieszyłoby wszystkich.

12 grudzień 2017
zanowna Pani, Uprzejmie informujemy, iż obecna trasa linii ZW jest trasa uzgodniona ze starostwem powiatowym i UM Pruszków. Po zakończeniu prac remontowych otwarto ul. Warsztatową, która w dniu startu linii była wówczas w przebudowie. Dotychczasowy przebieg trasy był odcinkiem objazdowym. W sprawie zmiany trasy linii odsyłamy do ww urzędów. Z poważaniem, Bartosz Szczęsny Dział Kontaktu z Pasażerem ZARZĄD TRANSPORTU MIEJSKIEGO ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa ==============cytowana wiadomość============== Od: wiesik2@op.pl Do: ztm@ztm.waw.pl Temat: wniosek - zmiana trasy, nowa linia itp.: ZW Wys�ano: 2017-12-12 12:40 data i czas: 2017-12-12 12:39:47 adres IP: 83.15.95.18 imię i nazwisko: Wiesława Faryn email: wiesik2@op.pl ulica: Warzywna dom: 10 mieszkanie: kod: 05-800 miejscowosc: Pruszków forma odpowiedzi: Elektroniczna Pasażer wyraża zgodę na przekazanie danych osobowych tematyka wiadomości: wniosek - zmiana trasy, nowa linia itp. temat: ZW treść: Witam! jestem mieszkanką dzielnicy Żbików w Pruszkowie a mój kontakt z Państwem dotyczy linii ZW - Pruszków Dulag - Warszawa Zachodnia. Zwracamy się z prośbą o przywrócenie trasy ZW tzw. ,,czasowej'' gdyż ona faktycznie była linią zastępczą dla mieszkańców tej części Pruszkowa, jedyną komunikacją do Warszawy. Obecnie linia ZW ma tylko 2 przystanki w Pruszkowie i zupełnie nie spełnia swojej roli, no chyba że w Ursusie bo tam o zgrozo ma dużo więcej przystanków. W Pruszkowie to linia zastępcza ale dla Ursusa to kolejna linia. Absurd. Może to miała być linia dla Ursusa, to w takim razie My zwracamy się z prośbą o uruchomienie linii dla PRUSZKOWA ŻBIKOWA. Jeszcze raz prosimy o przeanalizowanie w/w trasy. Z poważaniem Zwracam się z prośbą o analizę trasy ZW.


Uwaga!  Zgodnie z rozporządzaniem Rady Ministrów z dn. 8 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków, rozpatrzone zostaną tylko maile zawierające dane nadawcy tj. imię, nazwisko oraz adres pocztowy.

Zadaj pytanie do Prezydenta, korzystając z formularza poniżej.

Security key