Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

Data podpisania umowy:
17.06.2015 – 30.09.2019
Wartość:34 795 972,85 zł
Opis poprawa jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powodowanych przez motoryzację indywidualną

Priorytet IV – Przejście na gospodarkę niskoemisyjną
Działanie 4.3 – Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza
Poddziałanie 4.3.2 – Mobilność miejska w ramach ZIT

Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo – zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – Etap 1”

Miasto Pruszków jest Partnerem w projekcie współfinansowanym z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Priorytet IV – przejście na gospodarkę niskoemisyjną, Działanie 4.3 – Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.2 – Mobilność miejska w ramach ZIT.

Wysokość dofinasowania dla Miasta Pruszkowa: 5 850 000 zł

Liderem projektu jest Gmina Grodzisk Mazowiecki, natomiast Miasto Pruszków wraz z Gminą Michałowice, Gminą Milanówek, Miastem Żyrardów, Miastem Podkowa Leśna są Partnerami w projekcie.

Cel projektu: poprawa jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powodowanych przez motoryzację indywidualną

Działania realizowane w ramach projektu obejmują:

1. Budowa ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, budowa infrastruktury towarzyszącej, w tym stacje obsługi rowerów oraz parkingi dla rowerów
  2. Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi
  3. Promocja projektu

Efekty realizacji projektu:

1. zwiększenie spójności komunikacyjnej województwa,
  2. zmniejszenie natężenia ruchu na terenie objętym projektem,
  3. rozwój i promocja transportu rowerowego.

Całkowita wartość projektu: 34 795 972,85 zł

Wysokość dofinansowania: 27 000 639,02 zł