Dni Pruszkowa 25 – 26 maja 2019

Dni Pruszkowa 2019

W tym roku na największą i najbardziej znaną pruszkowską imprezę ZAPRASZAMY w weekend 25 i 26 maja. Podczas tegorocznych Dni Pruszkowa atrakcje dla siebie znajdzie każdy mieszkaniec i gość odwiedzający w ten weekend nasze miasto.

Rozpoczniemy na sportowo. 25 maja o godzinie 10:00 zapraszamy na wyścig rowerowy „Ojcowie na START”, który odbędzie się w Parku Potulickich. Wyścig wyruszy z placu przy ulicy Lipowej (obok wody oligoceńskiej). Rejestracja na wyścig tutaj (proszę podlinkować: https://pruszkow.ojcowienastart.pl/).

Od godziny 12:00 zapraszamy do Parku Kościuszki, który w tym roku podzielony zostanie na dwie strefy. Od strony fontanny Mali Muzykanci znajdować się będzie strefa przeznaczona dla dzieci. Na rozstawionej w niej scenie oraz obok niej, w sobotę odbędzie się po raz pierwszy w Pruszkowie Festiwal Baniek, któremu towarzyszyć będą pokazy, zabawy, doświadczenia, czy nauka zumby.

W strefie dziecięcej pamiętamy również o rodzicach, dla których przygotowana zostanie kawiarniana strefa relaksu, w której będą mogli poczekać na bawiące się dzieci.

W tej części Parku Kościuszki rozstawione zostaną również liczne namioty i stoiska z atrakcjami dla młodszych i starszych, a wśród nich: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Książnica Pruszkowska, ZTL Pruszkowiacy (niedziela), Nowa Stacja, Centrum Kultury i Sportu, Centrum Kreatorek, czy Dance Imperium. W niedzielę pojawią się również lubiane przez dzieci dmuchańce. Ale nie będą to tylko tradycyjne dmuchane zamki. Przygotowaliśmy coś EKSTRA!

Na boisku do koszykówki przez dwa dni będzie można wziąć udział w licznych sportowych animacjach i konkursach organizowanych przez koszykarki i koszykarzy z naszych miejskich klubów sportowych.

W drugiej części parku zorganizowana będzie strefa ze stoiskami wystawienniczymi oraz strefa firmy L’oreal.

Przy Pałacyku Sokoła rozstawiona zostanie Duża scena, na której w sobotę i w niedzielę odbędą się liczne koncerty. Wystąpią nasi lokalni artyści: Miejski Osrodek Kultury „Kamyk”, ZTL Pruszkowiacy czy Natural Made Rockers, ale również gwiazdy znane szerokiej publiczności, m.in. zespół TULIA i Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

ZAPRASZAMY!!!