„Między op-artem, a konstruktywizmem” - wernisaż wystawy Andrzeja Jendrasiaka

14.06 Czwartek

14 czerwca 2018 roku (czwartek)
godzina: 11:00
miejsce: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Kamińskiego, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5, Pruszków
organizator: MOK „Kamyk” w Pruszkowie, tel.: (22) 728 39 40, 42, 44, www.mok-kamyk.pl

Andrzej Jendrasiak - absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, dyplom obronił w Pracowni Projektowania Graficznego (Plakat) prof. Macieja Urbańca, malarstwo studiował u prof. Teresy Pągowskiej. Jako stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki odbył roczne studia w Hochschule für Buchkunst und Gestaltung w Lipsku. Obecnie pracuje w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych pod kierunkiem prof. Jacka Dyrzyńskiego, w przedmiocie malarstwo i struktury wizualne, gdzie przygotowuje pracę doktorską.  Jest laureatem Grand Prix na l Triennale Malarstwa ANIMALIS w Chorzowie. Prowadzi szeroką działalność dydaktyczną i popularyzującą sztukę. Obecnie prezentowane obrazy i reliefy są wynikiem poszukiwań artystycznych z rejonów zbliżonych do op-artu i konstruktywizmu.

Wystawa czynna do 28 czerwca.