Festyn na Malichach

16 czerwca 2018 r.
godzina: 10:00
miejsce:  skwer nad Utratą, ul. Chmielna 1 , Pruszków

Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w festynie rekreacyjnym przygotowanym przez wspólnotę sąsiedzką osiedla Malichy.

W sobotę 16 czerwca o godzinie 10.00 na skwerze na Utratą przy ul. Chmielnej 1 rozpocznie się ogólnodostępna impreza, a od 15.00 koncerty na boisku przy ulicy Spacerowej. W programie zabawy i atrakcje dla każdego. Zachęcamy do miłego spędzenia czasu.

Tegoroczny festyn będzie miał formę międzypokoleniowego, rekreacyjnego "pikniku pod miastem" z licznymi atrakcjami "dla każdego".

Festyn w tym roku będzie organizowany w 3 odrębnych segmentach:

> w piątek 15 czerwca po południu (od godz. 18.00) przeprowadzona zostanie na terenie Malich gra osiedlowa dla najmłodszych ph. "Tajemnicze ziołowe ogrody". Uczestniczące w grze dzieci (w towarzystwie rodziców) będą mogły nie tylko w atrakcyjny sposób poznać okolicę, ale także w formie zabawy zapoznać się z ziołami ogrodowymi i ich właściwościami. Temat gry związany jest z "ziołowym" programem realizowanym przez Malichowski Klub Seniorów.

Gra zakończy się wspólnym ogniskiem nad rzeką Utratą.

> w sobotę 16 czerwca o godz. 10.00 na skwerze przy Utracie (ul. Chmielna 1) odbędzie się impreza "RODZINNE WODOWANIE" - której celem jest przybliżenie mieszkańcom atrakcji rzeki Utraty oraz miejskiego programu rewitalizacji doliny Utraty.

Będzie to rekreacja nad wodą na wesoło - w planie puszczanie tradycyjnych wianków, przejażdżki kajakowe, a także na wesoło - "spływ na byle czym". Zostanie też odsłonięta nad rzeką tablica informacyjna o Utracie

> w sobotę 16 czerwca o godz. 15.00 na boiskach sportowych w Malichach (ul. Spacerowa, róg Sadowej) rozpocznie się główny festyn-piknik w wieloma międzypokoleniowymi atrakcjami: będą konkurencje, konkursy i zabawy z wiodącym w imprezie międzypokoleniowym Turniejem Rodzinnym, będą występy zespołów folkowo-biesiadnych zespołów muzycznych oraz występy "stendaperskie", i jak to na pikniku - dla chętnych potańcówka na trawie i końcówka przy kiełbaskach pieczonych nad ogniskiem.

Będą liczne stoiska, a swoje propozycje będą prezentowały również wiodące pruszkowskie organizacje pozarządowe.

Aby umożliwić wszystkim mieszkańcom Pruszkowa udział w Pikniku autobus miejski linii nr 5 będzie kursował w tym dniu wg rozkładu dnia powszedniego.

Biuro Promocji i Kultury Miasta Pruszkowa
tel.: 22 - 735 87 42