XVI Ogólnopolski Festiwal Tańca

• 15 - 17 lutego 2019 - Hala Sportowa Centrum Kultury i Sportu
szkoła tańca Pruszków

XVI Ogólnopolski Festiwal Tańca „Mazovia Open 2019” o Puchar Prezydenta Miasta Pruszkowa odbędzie się w dniach 15 – 17 lutego 2019 na Hali Sportowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

W imprezie weźmie udział około 1200 zawodników. Najlepsze zespoły, pary taneczne, a także soliści będą walczyć o miejsca na podium. Łącznie przyznamy ponad 150 pucharów i około 300 medali dla zawodników.Turniej będzie sędziowany przez specjalistów z całego kraju.

Na czas trwania imprezy hala sportowa CKiS (Znicz)) zamieni się w scenę teatralną. Atmosferę i wyjątkowy klimat stworzy całkowite zaciemnienie parkietu tanecznego oraz efektowne

oświetlenie i profesjonalne, koncertowe nagłośnienie.

Festiwal od 2003 roku na stałe zagościł w kalendarium największych imprez tanecznych w Polsce. Jest jedyną imprezą takiego formaty w Powiecie Pruszkowskim.

Wśród uczestników będziemy mogli podziwiać tancerzy wielu stylów i form tanecznych.

Festiwal jest podzielony na trzy części:

Piątek godz. 18.00 – 20.00

Pokazy Taneczne uczniów Centrum Tańca i Ruchu „ Dance Imperium to wyjątkowe wydarzenie artystyczne gra świateł, energetyczna muzyka oraz talent i pasja młodych tancerzy.

Podczas gali tanecznej uczniowie szkoły zaprezentują specjalnie przygotowane premierowych choreografie taneczne w efektownej oprawie scenicznej.

Impreza, która cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Pruszkowa i okolic.

Sobota od 9.30 – 19.30 Festiwal Tańca Nowoczesnego federacji WADF

Prezentacje w stylach Hip Hop, Jazz Dance, Contemporary Balet

Solówki, Duety, Zespoły w trzech kategoriach wiekowych:

Do 11 lat, 12 – 15 lat, powyżej 16 lat

Całodzienny bilet wstępu 15 zł; dzieci do lat 6 wstęp wolny

Niedziela od 9.30 – 21.00 Festiwal Tańca Towarzyskiego federacji FTS

Tańce Standardowe i Latyno – Amerykańskie w wykonaniu tancerzy wszystkich Sportowych Klas Tanecznych

Całodzienny bilet wstępu 30 zł; dzieci do lat 6 wstęp wolny

Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest na stronie wydarzenia