Noc Muzeów w Pruszkowie 19 maja 2018

Środa, 16 Maja 2018, 12:15

Prezydent Miasta Pruszkowa, Jan Starzyński zaprasza wszystkich Mieszkańców oraz Gości do skorzystania z oferty pruszkowskich instytucji, które przygotowały wiele ciekawych atrakcji i niespodzianek.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza od godziny 18.00 na wieczór niesamowitych historii z okresu międzywojnia. Tegoroczna Europejska Noc Muzeów będzie oscylować wokół kryminalnych historii, zbrodni z namiętności oraz miejskich gangów okresu międzywojennego – a to wszystko „z lekkim przymrużeniem oka”.

Muzeum DULAG 121 udostępnione będzie od godziny 16.00. Będzie można zwiedzić stałą wystawę, obejść i obejrzeć teren byłego obozu przejściowego, uczestniczyć w warsztatach.

Galeria Figur Stalowych zaprasza już od godziny 14.00. Można tu zobaczyć oryginalne figury i modele aut wykonane ze stali.

Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy" zaprasza od godziny 20.00 do swojej nowej siedziby mieszczącej się w Centrum  Kultury i Sportu przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 na specjalny pokaz mody ludowej i stylizacji opartych na strojach ludowych.

Hufiec ZHP w Pruszkowie zaprasza od godziny 17.00 do swojej Izby Pamięci położonej w podziemiach Pałacyku „Sokoła” na pierwszą harcerską odsłonę Nocy Muzeów!

Noc w Pływalni KAPRY zacznie się o 22.00. Do dyspozycji Gości sauny, atrakcje wodne, basen sportowy i rekreacyjny, konsultacje z instruktorami.

Specjalnie na Noc Muzeów miasto uruchamia autobusy. Będą kursowały z częstotliwością co pół godziny. Pierwszy autobus z pętli przy ul. Wojska Polskiego wyruszy o godz. 18.30; ostatni o godz. 00.30. W stronę przeciwną pierwszy autobus z Galerii Figur Stalowych na Gąsinie (ul. Przejazdowa) odjedzie o godz. 19.11. Ostatni – o godz. 01.11 po północy.

Przejazdy autobusami i wstęp do instytucji – bezpłatny.

Rozkład jazdy autobusów

Więcej informacji na plakacie.
Biuro Promocji i Kultury Miasta Pruszkowa
t: 22 – 735 87 51