Ośrodki w Pruszkowie

• Pomoc osobom niepełnosprawnym
centrum pomocy rodzienie

Pomoc osobom niepełnosprawnym udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Pruszków ,ul. Drzymały 30.

1. Środowiskowy Dom Samopomocy Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” w Czubinie

Osoby kontaktowe w sprawie Środowiskowego Domu Samopomocy:

• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie: p. Daniel Buraczewski, tel. (22) 738 15 05;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz Się do Nas” Czubin 13, 05-840 Brwinów tel. (22) 729-69-03 Kierownik: p. Edyta Kamińska.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Czubinie jest jednostką wsparcia dziennego dla 30 osób dorosłych, które ze względu na przebyta chorobę lub niepełnosprawność wymagają wsparcia w środowisku społecznym.

Placówka prowadzi treningi samoobsługi i treningi umiejętności społecznych, oferuje poradnictwo psychologiczne, socjalne oraz terapię zajęciową.

1. Środowiskowy Dom Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pruszkowie

Osoby kontaktowe w sprawie Środowiskowego Domu Samopomocy:

• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie: p. Piotr Kalbarczyk, tel. (22) 738 15 05;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy „Na Górce” ul. 3 Maja 56A, 05-800 Pruszków, tel. (22) 729 74 79 Kierownik: p. Żaneta Pomorska

Środowiskowy Dom Samopomocy „Na Górce” w Pruszkowie prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pruszkowie. Placówka obejmuje wsparciem i terapią 25 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Poprzez zajęcia prowadzone w pracowniach terapeutycznych zapewnia ich uczestnikom możliwość aktywnego spędzenia czasu i zdobycia nowych doświadczeń, niosąc przy tym pomoc rodzinom osób niepełnosprawnych. Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach socjoterapeutycznych i psychoterapeutycznych prowadzonych przez powyższy ośrodek wsparcia powinny złożyć w Środowiskowym Domu Samopomocy wymagany komplet dokumentów wraz z ważnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

Więcej informacji na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie