Europejski Dzień bez Samochodu z bezpłatną komunikacją miejską

22 września 2023 r. przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. W tym dniu Gmina Miasto Pruszków wprowadza bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich pasażerów. Zachęcamy do korzystania z transportu publicznego zamiast własnego samochodu. Dzień bez Samochodu ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej Mieszkańców naszego Miasta.

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD)
W pociągach WKD będzie obowiązywać oferta „Dzień bez samochodu w WKD”, w ramach której przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi na linii WKD są bezpłatne.

Komunikacja miejska – ZTM
Korzystanie ze wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej realizujących przewozy na zlecenie ZTM pod marką Warszawskiego Transportu Publicznego, będzie bezpłatne (od godz. 0:00 do godz. 23:59). Dotyczy to wszystkich linii autobusowych (również podmiejskich), tramwajowych oraz metra.

Koleje Mazowieckie (KM)
Koleje Mazowieckie w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz pozataryfowej oferty specjalnej „Dzień bez Samochodu w KM” wprowadzają możliwość nieodpłatnej realizacji podróży wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich i autobusami Komunikacji Zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami:

Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Chorzele, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Grodziskie Przewozy Autobusowe
Przejazdy wszystkimi liniami GPA – Grodziskie Przewozy Autobusowe będą bezpłatne.