Sąsiedzkie spotkania w Parku Kościuszki w Pruszkowie

godzina: 11.00 - 15.00
miejsce: Park Kościuszki
organizator: Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków",  www.forumpruszkow.pl

Społeczne Stowarzyszenie "Forum Pruszków" wraz z ochotnikami przy wsparciu Prezydenta Miasta Pruszkowa Jana Starzyńskiego otwiera sezon spotkań sąsiedzkich pt. „Śniadania w Parku" 20 maja o godz. 11.00.

Specjalnie zaaranżowane strefy wypoczynku będą otwarte dla całych rodzin w Parku Kościuszki, obok Pałacyku "Sokoła" w Pruszkowie w wybrane soboty – 20 maja, 24 czerwca oraz 9 września, w godzinach 11.00-15.00. Każdą ze stref wypełnią atrakcyjne stoiska, a ich animatorzy i odwiedzający będą mieli okazję do tego, aby wspólnie zjeść swoje drugie śniadanie.

Atrakcje tegorocznych Śniadań w Parku będą rozlokowane w 4 przenikających się strefach tj. dla dzieci, dla dorosłych, dla młodzieży i dla seniorów. W każdej z nich będzie można korzystać z leżaków, koców, kolorowych puf, sof czy hamaków. Gdzieniegdzie będą rozstawione stoiska pod namiotami, których animatorzy podzielą się nie tylko śniadaniem, ale i swoimi zainteresowaniami. Będzie można porozmawiać o swoim projekcje z zespołem ds. Budżetu Obywatelskiego, zaplanować zmianę własnego mieszkania z architektem wnętrz, zrobić biżuterię na artystycznym bazarze, podpatrzeć pracę zegarmistrza, zapytać o warsztat pracy fotografa, obejrzeć wystawę rzeczy z poprzednich epok, wymienić się książkami, jeździć zdalnie sterowanymi autami lub wypróbować darmową aplikację mobilną o Pruszkowie. „Po przepełnionych atrakcjami Śniadaniach na 100-lecie Pruszkowa czas na sezon sąsiedzkich schadzek. Postaramy się o taką atmosferę, żeby nikt nie miał oporu przed korzystaniem z miejskiego parku jak z własnego ogrodu, w którym można dobrze zjeść
i porozmawiać o wszystkim. Będzie smacznie i kulturalnie."- podkreśla Emilia Frydrych, pomysłodawczyni inicjatywy i koordynator zespołu organizatorów.

Śniadania w Parku zyskały już grono stałych bywalców. Stoiska przygotowują mieszkańcy Pruszkowa i osoby związane z tym miastem, którzy zazwyczaj dzielą życie osobiste z bezinteresowną pracą na rzecz innych, ale też osoby, które prowadzą działalność hobbystyczną, własną firmę i pracownicy lokalnych instytucji kultury. W tym roku do członków i wolontariuszy Społecznego Stowarzyszenia "Forum Pruszków" dołączą m.in. Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt, Stowarzyszenie Socjus, Klub HDK "Serce Pruszkowa", Fundacja UPstarter, Fundacja Pedagodzy i Animatorzy Mobilni, Młodzieżowa Rada Miasta i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Terminy Śniadań w Parku będą niedługo opublikowane na stronie internetowej organizatorów, w materiałach partnerów wydarzenia oraz na profilu społecznościowym tj. www.facebook.com/Sniadania

Zapraszamy do współtworzenia Śniadań w Parku i pomocy w przygotowaniach – spotkanie 17 maja
w godz. 18.00-20.00 w CDS, ul. Drzymały 5 w Pruszkowie.

Więcej informacji: forumpruszkow@gmail.com

Sąsiedzkie spotkania w Parku Kościuszki w Pruszkowie