Remont pomnika - konsultacje

15.02 Czwartek

15 lutego 2018 roku
godzina: 18.00
miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Jasna 2 w Pruszkowie

Urząd Miasta Pruszkowa podjął działania zmierzające do wykonania remontu Pomnika Pamięci Żołnierzy 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej.

Remontując pomnik, Prezydent Pruszkowa pragnie przywrócić jego dawną świetność i pierwotne przeznaczenie. Obecny kształt monumentu nie jest zgodny z ideą pomysłodawców. Powstał z inicjatywy żołnierzy 36ppLA i im miał być poświęcony.

Pomnik pamięci Żołnierzy 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej walczących w obronie Ojczyzny na przedpolach Pruszkowa 12 września 1939 roku zbudowano w latach 1969/70 zlokalizowany jest u zbiegu ulic Działkowej i Przyszłości.

Monument wraz z otoczeniem wymaga remontu. Sporządzono dokumentację zawierającą szczegółowy zakres prac.

Z dokumentacją można zapoznać się tu:
www.pruszkow.pl/urzad/aktualnosci/remont-pomnika-konsultacje

Prezydent Pruszkowa zaprasza mieszkańców na spotkanie konsultacyjne w sprawie projektowanych prac remontowych.

Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Jasna 2 w Pruszkowie.