Projekt EDDA - wieczór poetycki w ramach cyklu: „Pruszków - miasto spotkań”

17.02 Sobota

17 lutego 2018 roku
godzina: 18:00
miejsce: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy
w Pruszkowie, Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszków
organizator: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy
w Pruszkowie, 22 758 72 66, muzeum@mshm.pl, www.mshm.pl

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza do udziału w nowym cyklicznym projekcie Pruszków - miasto spotkań. Cykl tworzyć będą autorskie spotkania, podczas których będziemy rozmawiać o wydarzeniach artystycznych, historii, filmie, teatrze oraz wydarzeniach o dużym znaczeniu kulturalnym i cywilizacyjnym. Każde z nich połączone będzie z wybraną formą artystyczną (teatralną, filmową, literacką) wizualizującą prezentowane zagadnienie.

Pierwsze spotkanie w formie wieczoru poetyckiego odbędzie się w sobotę, 17 lutego, o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Tego dnia przyjrzymy się Eddzie poetyckiej - zbiorowi pieśni o skandynawskich bogach i bohaterach oraz autorce jej polskiego przekładu - Apolonii Załuskiej-Strömberg.

Podczas wieczoru usłyszymy Pieśni Najwyższego (Hávamál) w interpretacji Wojciecha Żołądkowicza, aktora filmowego, teatralnego i radiowego oraz lektora. Czytaniu towarzyszyć będą specjalnie skomponowane utwory muzyczne autorstwa Karoliny Skrzyńskiej i Bartka Pałygi wykonywane przez artystów na żywo.

Po części artystycznej odbędzie się rozmowa z uczestnikami Projektu EDDA: Łukaszem Narolskim, Bartoszem Szurikiem oraz Wojciechem Żołądkowiczem.

Tego dnia odbędzie się także wernisaż wystawy zdjęć autorstwa Patrycji Makowskiej pt. „Dziewięć światów”. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 4 marca 2018 roku.