Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

• Obejmuje rozpoznanie problemu i udzielenie porady dostosowanej
pomoc Pruszków

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje rozpoznanie problemu i udzielenie porady dostosowanej do indywidualnej sytuacji osoby korzystającej z porady. Osoba korzystająca jest informowana o przysługujących jej prawach oraz spoczywających na niej obowiązkach.W razie potrzeby, podczas porady, może być sporządzony wspólnie z osobą zainteresowaną plan wyjścia z trudnej sytuacji oraz udzielona pomoc w jego realizacji. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje różnorodne dziedziny, w tym między innymikwestie zadłużeń, sprawy mieszkaniowe oraz problemy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Z porad może skorzystać każda osoba, której nie stać na odpłatne porady i która złoży stosowne oświadczenie.

Termin wizyty ustalany jest telefonicznie pod nr 22 738-14-63
lub poprzez e-mail: npp@powiat.pruszkow.pl

Porady udzielane są podczas osobistej wizyty w punkcie, według kolejności zgłoszeń, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym co najmniej z 2 dniowym wyprzedzeniem.Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu lub osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się mogą otrzymać poradę przez telefon lub przez Internet. Bliższe informacje pod numerem podanym do zapisów.

Jednostka prowadząca:

Fundacja Honeste Vivere
05-800 Pruszkówul. Gomulińskiego 4 (siedziba Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego)

poniedziałki-godz. 14.00–18.00
wtorki–godz. 9.00–13.00