Pruszków bliżej WKD

pociąg

W środę 12 czerwca 2019 roku w siedzibie Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim Pan Konrad Sipiera – Zastępca Prezydenta Pruszkowa, działający w imieniu Gminy Miasto Pruszków podpisał umowę na dzierżawę terenu przy stacji WKD Pruszków z Zarządem Warszawskiej Kolei Dojazdowej w imieniu którego umowę podpisali  Pan Michał  Panfil – Prezes Zarządu i Pan Tomasz Tretter – Członek Zarządu.

Umowa pozwoli Miastu Pruszków na realizację prac projektowych i budowlanych zmierzających do budowy nowego Parkingu P&R w ramach złożonego wniosku o dofinansowanie projektu pn.: „Poprawa jakości powietrza na terenie ZIT WOF poprzez budowę parkingów PARKUJ I JEDŹ”. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z pięcioma jednostkami samorządu terytorialnego – Gminą Michałowice, Miastem Żyrardów, Gminą Grodzisk Mazowiecki, Miastem Milanówek i Miastem Sulejówek.

W ramach projektu samorządy będą wspólnie ubiegać się o dofinansowanie budowy 10 parkingów P&R, na których w sumie znajdzie się 619 miejsc postojowych dla aut, 456 dla rowerów, 33 dla osób z niepełnosprawnością, 3 miejsca z ładowarkami dla samochodów elektrycznych, 10 stanowisk do ładowania rowerów elektrycznych.

Miasto Pruszków w ramach wniosku zgłosiło 2 lokalizacje:

1. „P&R SADOWA” – przy skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Sadowej w odległości ok 240 m od stacji WKD Tworki. Na działce istnieje możliwość wykonania ok. 27 miejsc parkingowych w poziomie terenu oraz stacji roweru miejskiego i parkingu dla rowerów.

2. „P&R PAWIA” – przy stacji Pruszków WKD. Na działce istnieje możliwość wykonania ok. 97 miejsc parkingowych w poziomie terenu oraz stacji roweru miejskiego i parkingu dla rowerów.

Gminy wnioskują wspólnie o dofinansowanie w kwocie 19 898 104,59 zł netto, czyli 24 251 155,11 brutto.